קורסים חדשים בתש”ף

הפקולטה שלנו מכשירה מורים ומנהיגים חינוכיים לעתיד, עוסקת במחקר על למידה והוראה ובפיתוח שיטות הוראה חדשניות. כאן מעמיקים ומשפרים את תכניות לימודים בתחומי המדעים והטכנולוגיה. עם ההערכות לפתיחת שנת הלימודים אנו מציגים מבחר קורסים חדשים. תוכלו להתרשם ולהרשם:


שילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים במקצועות ה-STEM

מקבץ קורסים חדשים שיעזרו לכם לפענח את המאפיינים ההתנהגותיים והקוגניטיביים של תלמידים עם לקויות למידה וילדים עם צרכים מיוחדים.
התוכנית בהובלת ד”ר עינת הד-מצויינים, ד”ר ציפי הורוביץ-קראוס וד”ר רינת רוזנברג קימה.

בשנת 2019 נכנס לתוקפו חוק ההכלה החדש של משרד החינוך, במסגרתו תלמידים עם לקויות למידה וצרכים מיוחדים ישולבו בכיתות הלימוד הרגילות. המורים ידרשו להתמודד עם כיתה מגוונת ולשם כך עליהם לקבל כלים. במקבץ הקורסים נלמד כיצד קוראים אבחונים וכיצד מתאימים את הוראת המקצוע לצרכים השונים. מהם המאפיינים ההתנהגותיים והקוגניטיביים של תלמידים עם לקויות למידה וילדים עם צרכים מיוחדים. הקורסים מזמנים דיון בנושאים אלה בהרחבה ומעניקים כלים יישומיים להכלת תלמידים עם צרכים מיוחדים במקצועות הSTEM.

סטודנטים לתואר ראשון ושני מוזמנים להרשם

סמסטר חורף
216005  התפתחות קוגנטיבית בילדים
216014  קשיי למידה במתמטיקה ומדעים

סמסטר אביב
216003  לקויות למידה


הוראת מעבדות חקר בכימיה

אהבת את המעבדה לכימיה בתיכון? רוצה לערוך ניסויים ולהסביר את התוצאות? זו ההזדמנות שלך.
קורסים במסלול להוראת הכימיה מפתחים כישורי הנחייה, מיומנויות הצגה מול קהל וחשיפה לשיטות הוראה חדשניות. אנו מזמינים אותך להירשם במסגרת הבחירה החופשית או כהשלמה לתואר ראשון נוסף דרך תוכנית מבטים  כחוג לאחר תואר.
המסלול בהובלת ד”ר שירלי אברג’יל

איך מלמדים חקר בכימיה? איך מלמדים תלמידים לחקור בכימיה? נלמד כיצד לבצע ניסויי חקר בכימיה, מניסוח שאלות המחקר ועד כתיבת דו”ח מעבדת חקר.
הלומדים בקורס יפתחו מיומנויות חקר, מיומנויות הערכה במעבדות חקר בכימיה, וילמדו על היתרונות והאתגרים  לתלמידים ולמורים בנושא של מעבדות חקר בכימיה באווירה משתפת ותומכת.

הקורס פתוח לכלל הסטודנטים בטכניון בעלי רקע בכימיה – כימיה, הנדסה כימית, ביוטכנולגיה ומזון, מדע והנדסה של חומרים. 

סמסטר חורף
214444 – הוראת מעבדות חקר בכימיה


 

מעניין? רוצים להירשם? פנו ל mabatim@technion.ac.il או לרכזות ההסמכה/מוסמכים בפקולטה.