כנס לכבוד פרישתה לגימלאות של פרופ' יהודית דורי

בכנס מרגש לכבוד פרישתה לגימלאות של פרופ' יהודית דורי, לאחר שלושה עשורים של מחקר והנחייה, השתתפו עשרות מהבוגרים שהנחתה, קולגות ושותפים לאורך הקריירה המרשימה שלה. את הכנס פתחה הדיקנית, פרופ' טלי טל והינחו ד"ר אורית הרשקוביץ וד"ר שירלי אברג'ל, בוגרות שהנחתה בעבר.

פרופ' דורי הייתה הדיקנית הקודמת של הפקולטה ובעבר גם דיקנית לימודי המשך ולימודי חוץ. בנוסף, היא חוקרת בכירה במוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית. פרופ' דורי קיבלה פרס מפעל חיים DCRA 2020  על תרומה ייחודית למחקר בהוראת המדעים של , NARST הארגון הבינלאומי המוביל במחקר בהוראת המדעים.

בכנס הוקרן סרטון ברכות מרגש של בוגרים לדורותיהם וקולגות מהארץ ומחו"ל ותמונות מחייה המקצועיים של יהודית לאורך השנים. שלשה חוקרים מובילים מחו"ל ומהארץ, פרופ' ג'ו קרצ'יק מ-MSU פרופ' אילקה פרכמן, מאוניברסיטת קייל ופרופ' בת שבע אילון ממכון ויצמן נתנו הרצאות בנושאים הקשורים למחקריה של יהודית. בפאנל שתיאר אנקדוטות מחייה המקצועיים של יהודית השתתפו חמש בוגרות שלה: פרופ' טלי טל, פרופ' מירי ברק, ד"ר שירלי אברג'ל, ד"ר אורית הרשקוביץ וד"ר ניצה ברנע. כמו כן, ארבע מבוגריה, ד"ר עירית ששון, ד"ר גדי מדור, ד"ר חגית מישקין וד"ר אפרת אקירי, הציגו את מוקדי המחקרים שלהם וכיצד פרופ' דורי תרמה להתפתחותם המקצועית. גם המשפחה ברכה בהתרגשות רבה. בסיום האירוע, יהודית הודתה לכולם וסיפרה כיצד שילבה משפחה עם קריירה אקדמית ושברה תקרות זכוכית.